Львівські музеї
Львів - місто туристичне.
Гуляючи вуличками цього мальовничого середньовічного міста мимоволі поринаєш у казку. Якщо прислухатись,можна почути стукіт від підков і карет. Можна навіть повірити у принца на білому коні. Кожен камінчик у цьому місті, кожна будівля оповита своєю унікальною легендою,яку так і хочеться слухати. Львів - справді місто туристів і студентів. Часто гуляючи центром чути мови різних народів, іноді навіть більше ніж українську. Та може це і добре?
Чим ж приваблює це місто до себе? Чому змушує людей долати сотні кілометрів ?
Безумовно Львів це вишукане поєднання культури Заходу і Сходу, які переплітаючись створюють шедевр. Десяти-хвилинної прогулянки буде достатньо щоб побачити чудові зразки української, польської, вірменської, єврейської, німецької, австрійської та інших культур які гармонійно поєднані. Та як не закохатись в цього 700-літнього Лева, випивши філіжанку ароматної кави під музикування вуличних творців, що грають романси присвячені своєму коханню.
І залишається тільки одне питання. А що на рахунок музеїв? Чи ходять туристи, та й самі львів'яни в музеї?
Що для тебе музей? Що таке музей, для школяра і чому він приходячи сюди зі шкільною екскурсією відтворює образи з картин про мучеників.Чи в цьому місті, що вважається культурною столицею України знаходитись місце для такої установи. Чи можуть здивувати львівські музеї вибагливого іноземного відвідувача.
Про це і є мій проект. Популяризація музеїв Львова,короткий аналіз унікальних музеїв,їхня відвідуваність і доступність.
Які музеї є у Львові і хто туди ходить?
Які музеї є у Львові і хто туди ходить?
"Музеї - то для пенсіонерів." Сьогодні це твердження розвіяне,адже саме молодь (18-30 років) є найчастішими відвідувачами музеїв.
Висновком цієї статті є те,що музеї досить популярні. Це стосується не лише львів'ян,але й туристів-іноземців. Як бачимо що внутрішній туризм в останні роки стрімко зростає,та це й добре,адже популяризується українське,яке нічим не гірше закордонного.
Музеї поділяються нарізні категорії,які ми можемо побачити в статті.
Які ж з цих музеїв унікальні,і варті відвідування ? А це ми дізнаємось в наступній статті!
Унікальні львівські музеї
Унікальні львівські музеї
Львів - культурна столиця України,музеї тут справді багато. Розповідати про кожен можна,та якщо ви турист, і маєте зовсім небагато часу,то хотілось б відвідати,почути і побачити щось цікаве,оригінальне і незвичне.
Аптека-музей «Під чорним орлом». Погодьтесь,в далекому дитинстві,навіть найбільші реалісти дивились мультики про чарівників,зілля і філософський камінь. Аптека-музей - найкраще місце для того щоб перенестись у світ рубінових пляшечок і різноманітного зілля. А ще дізнатись більше про ліки,якими лікували (чи намагались лікувати) медики 19 століття.
"Тюрма на Лонцького" - музей-меморіал жертв окупаційних режимів. Увага! Справжня,колись діяльна в'язниця. У 1941-1944 роках споруда використовувалася як слідча в'язниця гестапо. Тюремний двір був викладений надгробками зі старого єврейського кладовища. В тому ж дворі велись і розстріли,сотні на день... Музей для людей сильних духом,хто не хоче знати історію,справжню історію.
Музей пивоваріння. А ви знаєте як варити пиво? А ви знаєте,що в туристів цей музей найпопулярніший? Традиція пити пиво прийшла до нас від монахів. У місті лева варять пиво з 1715,за наказом графа Потоцького,який надає єзуїтам, право побудувати у Краківському передмісті Львова броварню, «щоб пиво варити своє і добре». До тепер варять,а ще й показують як.
Львівська галерея мистецтв. Про галерею мистецтв ми ще поговоримо. Тут акцент я б хотіла зробити на одному із її відділів - майстерні Теодозії Бриж. Музей меморіальний,тому це можливість познайомитись із майстром,долею,прочитати цей захопливий роман,і звісно ж скульптура - вона там унікальна.
Це варто побачити!
Музеї та відділи
Львівський історичний музей
Один із найстаріших музеїв України, заснований у 1893 році,його доля зовсім не проста,але певно тим й цікава. Спочатку це був музей міста при ратуші,а пізніше колекція розташовувалась у Чорній Кам'яниці,крізь унікальні вікна якої можна було відкрити ширму минулого.
Історичний музей славиться не лише своєю музейною колекцією,але й приміщеннями в яких знаходиться. Кам'яниця Корнякта,котра славиться тим,що була виключенням із правил,перша кам'яниця на площі ринок із чотирма вікнами. А ще у ній розвивались романтичні історії.
Також є відділ давньої археології,скла,але найцікавішим є коштовності. Погодьтесь,вони приваблюють усіх. У палаці Бандінеллі розміщена колекція коштовностей. На виставці представлено предмети художнього срібла різноманітного призначення, як ужиткові, так і церемоніальні, зокрема сакральні.У першій частині відвідувачам Музею представлено комплекс пам'яток, що мають не лише мистецьку, а й значну історичну вартість. Вони пов'язані з важливими подіями в історії Львова, життям і діяльністю визначних громадян міста. З-поміж знакових експонатів цього розділу - вироби львівських золотарів: печатка львівського цеху ювелірів,символічні ключі міста,церемоніальний ланцюг мерів Львова.
Чоловічу половину людства історичний музей теж здивує,а точніше,це зробить Арсенал. Зброя,обладунки,все як пише книжка,навіть краще,бо можна на собі приміряти
Львівська галерея мистецтв
Народження цього музею відбулось у чисто львівському стилі- без скандалу, пліток і інтриг не обійшлось.
Отже, спробуємо уявити собі наше місто на самому початку ХХст. Місто чудової архітектури, старих традицій і культури - і лише з одним державним музеєм - Художньо- промисловим, відкритим у 1874 р Звичайно, у цей період було багато приватних збірок, не говорячи про те що мистецький твір придбати було не складно. Антикварні магазинчики вабили своєю таємничістю і цінами, тим паче багато іменитих митців проживали і працювали у Львові. Також створенню міської картинної галереї послужила передача у 1874 р. майором Кюнлем в дар місту своєї галереї картин та гравюр. Одного чудового дня,надійшла пропозиція закупівлі маштабної колекції,нелегально,оскільки через кордон перевозити цінності не можна. Але творці нашої музейної історії були чоловіками авантюрними, а продовження історії можна послухати під час екскурсії
У 1912 році після смерті відомого письменника та історика професора Владислава Лозинського, його прекрасна збірка, що знаходилась у власному будинку (вул. Осоліннських 3 , тепер Стефаника 3) ,згідно із заповітом перейшла у власність міста. Спадкоємець В. Лозинського - Валерій Лозинський через деякий час продає магістрату будинок, в результаті чого Міська галерея отримує своє теперішнє приміщення.
Проте крім відділу на Стефаника,є ще декілька у Львові,а також області.
Це і Палац Потоцьких,Каплиця Боїмів, музей Пінзеля, музей найдавніших пам'яток Львова. Їхнє розміщення можна знайти на карті-маршруті.
Відвідуючи поринайте у мистецтво у всіх його проявах.
Висновки
Отже, музеї Львова. Тут їх справді багато. Говорили ми про унікальні,цікаві музеї,а також про комплекси. Їхнє розміщення і добирання до них також можна знайти у цьому проекті. Проте головною ідеєю була популяризація музеїв,адже це культурні заклади,де можна цікаво і пізнавально проводити свій час. Львівські музеї здивують вас експонатами,історією,екскурсією і атмосферою.
Наближаються Різдвяні свята,а це хороша можливість подорожувати.
Вперед,Львів і музеї запрошують