Розвиток екотуризму в Україні
В теперішній час у світі стає поширеним екотуризм, тому значно більше уваги українці починають приділяти рідному краю. Досить часто люди шукають маловідомі, незаїжджені місця та незвичайні локації, щоб відпочити від шаленого ритму мегаполісів, залишитись на одинці з природою та зробити круті фотографії.
Тому ціллю даного посту та подальших статей є надихнути людей на подорожі та відкриття чогось нового для себе. Раджу вам шукати себе, адже хто шукає, той завжди знаходить і результат буде того вартувати: ви будете унікальні, а планка вашого розвитку буде все зростати.
Нажаль, багато людей не хоче встати з дивану, напрягтись і кудись поїхати, для декого достатньо просто подивитися світлини в інстаграмі. Тому цей пост матиме частково мотиваційний характер.
Подорожуй, постійно відкривай щось нове для себе, адже життя не таке довге, як здається і потрібно встигнути побачити все.
Більшість вважає що за новими враженнями потрібно їхати за кордон, адже саме там знаходиться все неймовірно круте та красиве. Я цьому не заперечую, але можу сказати, що Україна теж має чимало гарних місць, що заслуговують бути побаченими та туристично розвиненими.
Всі ми знаємо, що розкручених локацій в Україні є дуже мало, їх можна порахувати на пальцях однієї руки, тому ми повинні більше дізнаватися про них та популяризувати, щоб вони були відомими не тільки для нас українців, а й для іноземців.
Потрібно більше подорожувати, відкривати нові місця, круті локації, робити гарні знімки ну і звісно поширювати все це в мережах, відмічаючи місцезнаходження, щоб інші теж знали про це місце та змогли його відвідати, адже сучасний світ повністю залежний від соц мереж і більшість інформації ми черпаємо саме з них.
Навіть такими незначними, але об'єднаними зусиллями ми зможемо все більше розвинути екотуризм, і можливо, через деякий час, це приверне більшу увагу іноземців до України і в майбутньому слово «Ukraine» все частіше буде з'являтись в геолокаціях топових туристичних пабліків.
Що потрібно брати в подорож?
- Документи ( паспорт, закордонний паспорт, студентське посвідчення, водійські пава, страховка та інші.)
- Квитки
- Гроші (готівка, платіжні картки)
- Путівник, карту, навігатор чи надійний додаток для смартфону з онлайн картами
- Техніка (телефон, фотоапарат, камера, навушники, селфі-палиця, перехідник для різних типів розеток та інше.)
- Переносні зарядні пристрої
- Одяг та взуття (зручне та практичне)
- Засоби особистої гігієни (зубна щітка, мило, шампунь, крем ...)
- Декоративна косметика (переважно для жінок)
- Аптечка (жаропонижаючі, протизапальні, знеболювальні, протиалергічні препарати, засоби проти комах та інше.)
- Їжа ( необхідна кількість на перший час)
- Намет, каремат, спальний мішок, дощовик (якщо ви вирішили відпочивати та ночувати на природі)
- Посуд (чашка, ложка, миска, ніж)
- Сірники/запальничка
- Ліхтарик
- Ремнабір (скотч/ізолента, голка, нитка, мотузка, шнурівки)
- Гарний настрій!
Топ-5 найкрасивіших місць західної України
- Дністровський каньйон - це одне із семи чудес України. Займає територію 250 км та розташований на межі 4 українських областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Саме тут протікає одна з найкрасивіших річок Європи - Дністер.
- Де знаходиться? с. Калачківці, Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область
- Як доїхати зі Львова? Найкраще поїхати через Кам'янець-Подільськ, де потім звернути на схід в сторону Старої Ушиці. Через 20 км в с.Вихватівці звернути праворуч в с.Калачківці (ще 10 км), де в центрі села, біля автобусної зупинки запитати місцевих: "Як потрапити на "острів"? Вони вкажуть польову дорогу через ферми. Коли дорога почне стрімко спускатися донизу, слід залишити авто та пройтися 2 км пішки.
- Тунель кохання - найромантичніше місце України, що манить своєю дивовижною красою та чарівною атмосферою. Тунель знаходиться між селами Клевань та Оржев в Рівненській області. Кожен, хто тут побуває та загадає бажання-обов'язково знайде своє кохання.
- Де знаходиться? с. Клевань, Рівненська область
- Як доїхати зі Львова? Спочатку потрібно доїхати до м. Рівне, а потім можна дістатися електричкою "Здолбунів - Ковель", яка відправляється з Рівного о 8.53, 15.13,
17.30 або "Здолбунів-Луцьк" - о 5.30, 20.52 і за 40 хв. ви уже в Клевані. Також можна доїхати і автобусом, який відправляється із автостанції біля Залізничного вокзалу і з автовокзалу на вул. Київській.
- Озеро Синевир - це найбільше та найглибше високогірне озеро України, що вражає своїми надзвичайно мальовничими краєвидами. Це місце - яке повинен відвідати кожен та запам'ятати на все життя.
- Де знаходиться? с. Синевирська Поляна, Міжгірський район, Закарпатська область
- Як доїхати зі Львова? Найпростіше та найдешевше доїхати на електричці Львів-Мукачево, доїхати до станції Воловець, потім сісти на автобус "Воловець-Міжгір'я", а у Міжгір'ї пересісти в автобус, який курсує до Синевирської поляни. Другий варіант - це сісти автобус, який курсує за маршрутом "Львів-Хуст", "Львів-Тячів" або "Львів-Солотвино" і доїхати до станції Міжгір'я, де пересісти знову ж таки в автобус, який їде до Синевирської поляни.
- Урицькі скелі - це унікальна пам'ятка природи, що немає аналогів в Європі. В давньоруські часи на цих скелях існувала фортеця Тустань, тому тут є чимало підземних ходів, вирубаних гротів та колодязів.
- Де знаходиться? с. Урич, Сколівський район, Львівська область
- Як доїхати зі Львова? Найдешевше доїхати електричкою "Львів-Мукачево" або "Львів-Лавочне" до Стрия, де слід пересісти на автобус, що курсує до с.Уричі. Другий варіант -їхати автмобілем, то відстань від Львова до с. Уричі становить трохи більше 100 км. Доїхати до села можна через Східницю, тоді дорога становитиме 110 км. Також можна доїхати через трасу Київ - Чоп, в цьому випадку дорога становитиме 118 км (їхати до повороту на Дубину і 20 км - до с. Уричі).
- Водоспад Шипіт- це одне із семи природних чудес України, яке вражає своєю красою. Щорічно неподалік від водоспаду відбувається фестиваль, на який приїжджають хіпі та представники різних субкультур України. Водоспад є одним із найблішиз в Україні, адже його висота понад 14м.
- Де знаходиться? с. Пилипець, Міжгірський район, Закарпатська область
- Як доїхати зі Львова? Зі Львова електричкою/поїздом слід доїхати до станції "Воловець", де потім пересісти на автобус, який їде до с.Пилипець., де запитати місцевих, як дістатися водоспаду.
Топ-5 найкрасивіших місць центральної України
- Козацький хутір - в минулому великий зимівник козаків, що тепер відноситься до Національного історико-культурного заповідника "Чигирин". Його визнано скансеном, тобто музеєм під відкритим небом, до якого входять старовинні козацькі хати, церква, конюшні, також там знаходиться єдиний в Україні музей вітряків. Особливої атмосфери та колориту придають вівці та коні, які проживають на території хутора.
- Де знаходиться? с. Стецівка, Чигиринський район, Черкаська область
- Як доїхати із Києва? Найпростіше спочатку доїхати до м.Чигирин-це можна зробити на автобусі (250 грн) або автомобілем ( їхати приблизно 250 км) . Далі вже від Чигирина потрібно їхати в с.Стецівка, в тому, як туди доїхати вам допоможе GPS-навігатор або можна просто запитати місцевих. Доїхавши до с.Стецівка, ви побачите вказівник із надписом "Козацький хутір"- саме туди вам і потрібно їхати.
- Будинок рибака - унікальне місце, що немає аналогів в Україні. Цей казковий будиночок розміщений на острові кохання, до якого пролягає місточок. Будинок було збудовано 1985 році, після чого навколо нього виросли берізки, які придали ще більш красивого вигляду. Це місце не користувалося увагою туристів, але останнім часом все більше людей звертають на нього увагу.
- Де знаходиться? с. Старий Солотвин, Житомирська область
- Як доїхати із Києва? Відстань від Києва до Старого Солотвина - 174 км. Є кілька варіантів, як доїхати до цього місця : автомобілем (доїхати до Житомира і звернути шлях на Бердичів), електричкою ( до с.Рея, а потім слід пройтися годину пішки) або ж на автобусі ( відправляється з автовокзалу Житомира на вул. Хлібній, 14).
- Буцький каньйон - одне із найкрасивіших місць Центральної України, яке повинен відвідати кожен. Воно вражає своїми кам'яними берегами та мальовничими пейзажами. Чимало людей, які хочуть спробувати "зелений відпочинок" - приїжджають в це фантастичне місце, адже тут ви можете влаштувати пікнік або навіть залишитися з наметом наніч.
- Де знаходиться? с.Буки, Маньківський район, Черкаська область
- Як доїхати із Києва? Відстань від Києва менше 200 км. Спочатку слід доїхати до Жашкова, а звідти можна сісти на автобус, що їде до с.Буки, ну а якщо автобуса довго немає, то можна спробувати попутку, адже на цьому маршруті завжди чимало туристів.
- "Хутір Надія"- це державний заповідник-музей І. К. Карпенка-Карого, який створений на території садиби відомого драматурга. До комплексу садиби входить батьківська хата, приміщення літературно-меморіального музею, меморіальний будинок, парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва та ставок. Це місце чудове для тих, хто хоче відпочити не лише активно, а й культурно.
- Де знаходиться? с. Миколаївка, Кіровоградська область
- Як доїхати із Києва? До "Хутора Надія" можна доїхати власним транспортом або ж автобусом із Києва до Кропивницького, а потім зі "Старого" автовокзалу до с. Миколаївка.
- Три криниці - це гідрологічна пам'ятка природи, що має важливе значення для місцевих, том існує чимало легенд про чудотворні властивості води із цих криниць. Відомо. що криниці були збудовані ще за часів Богдана Хмельницького та мають велике історичне значення.
- Де знаходиться? с. Суботів, Чигиринський район, Черкаська область
- Як доїхати із Києва? До трьох криниць можна доїхати власним транспортом, або автобусом до м. Чигирин (250 грн), а потім іншим автобусом, що відправляється до с.Суботів із місцевої автостанції (8 грн). Приїхавши до села, можна запитати місцевих як пройти до трьох криниць, по дорозі до яких ви можете зайти до гетьманського замчища та корчми, або ж відвідати славнозвісну Іллінську церкву.
Висновки
Отже, підсумовуючи, можна сказати, що екотуризм із кожним роком досягає все більшого розвитку, адже люди починають все частіше замислюватись над цінністю та красою природи і саме це спонукає їх на подорожі у різномі віці (Статистика 1). Подорожуючи, ми відвідуємо цікаві місця та постійно відкриваємо щось нове для себе, але в Україні існує ще досить багато місць, які кожен повинен обов'язково відвідати. Тому пропоную вам переглянути Статистику (2), де відібрані 7 природніх чудес України за результатами інтернет-голосування 2017 року. Ці місця дійсно вартують того, щоб їх відвідати та насолодитись красою цієї фантастичної природи.
Подорожуй, постійно відкривай щось нове для себе, адже життя не таке довге, як здається і потрібно встигнути побачити все!
Світ-це книга! І хто не подорожував по ньому - прочитав у ній лише одну сторінку. (Аврелій Августин)