Подорожуй дешево: лайфхаки для студентів

07.10.2018

Цикл статей з корисними порадами для економних й насичених подорожей.
 Поки студент - використовуй усі можливості!

Прага

Рада вітати вас у моїй рубриці «Подорожуй дешево: лайфхаки для студентів»!

І розпочну я свій цикл статей і корисних порад з власного досвіду: першою країною, яку я відвідала за кордоном стала Чехія, а саме її столиця - Прага.

Прага не є дуже дорогою для європейського туриста. Для українського - також, адже курс євро там майже такий, як і у нас - 1 до 28 крон, і ціни у Празі схожі на українські, однак замість гривень - крони.

Варіантів дістатися до Праги багато, від автобуса до літака, проте я обрала найшвидший, хоча і не найдешевший:  знайшла дешевий квиток на рейс угорського лоукостера «Wizz air» зі Львова до Вроцлава, а з Вроцлава до Праги взяла зі знижкою 20% квиток на автобус європейського перевізника «Flix bus», загалом дорога обійшлася мені в 7 годин.

MUSTHAVE для студента, який подорожує Європою - карта ISIC. ISiC - це міжнародне студентське посвідчення, яке визнане більше як в 135 країнах світу і надає значні знижки - як звичайні студентські знижки в громадському транспорті та на входи до музеїв, так і на хостели, перевізників та знижки у різні заклади. Ознайомитися з пропозиціями знижок можна на офіційному сайті ISIC.

Отже, як зекономити в Празі і побачити якомога більше:

  • Обмін валют: якщо вам потрібна готівка, то для початку краще зняти в найближчому банкоматі на автовокзалі , або в аеропорту. В центрі гроші краще не обмінювати, бо там курс значно відрізняється від справжнього і вас легко можуть кинути на 15-20 євро. Якщо вже терміново необхідно - краще розмінювати валюту у арабів, в них найлояльніший курс.
  • Безкоштовні пам'ятки ніхто не відміняв:

Карлов міст: старовинний мальовничий міст в самому центрі міста. Серце міста, з якого відкривається прекрасний вид на старий центр, на річку Влтаву, він прикрашений старовинними скульптурами, проте там завжди купа туристів.

Для красивих фото не полініться прокинутись о 4:00 ранку, на світанку туристів майже немає. Пуста середньовічна Прага чарівна, правда!..

Старомістська площа: Площа захована в центрі старої частини Праги, в оточенні будинків в стилі бароко, рококо, ренесансу. Тут же і старовинні скульптури, і міська Ратуша, і Празькі куранти.

Празький Сенат / Вальдштейнский Палац: Найбільший палац Праги, де засідає чеський Сенат. Крім зовнішньої і внутрішньої краси самого Палацу, тут є ще й мальовничий сад з павлінами і галерея. Години роботи: безкоштовний вхід для відвідувачів з січня по березень кожен перший вікенд місяця з 10:00 до 16:00, з квітня по грудень - кожен вікенд місяця з 10:00 до 17:00.

Празький Град: візитна картка не тільки Праги, а й Чехії. Один з найбільших діючих замкових комплексів світу. Таке собі місто в місті, де ви опинитеся в Старій Празі з її вежами і соборами, площами і садами, мостами і вулицями. Вхід на територію Празького граду - безкоштовний, проте ви маєте пройти пункт пропуску, де вас і ваші речі оглянуть, адже це резиденція президента. Відвідування соборів, веж, музеїв на території оплачується окремо.

У Празькому Граді є Злата вулочка, вхід на яку платний з 9:00 по 16(17):00, пізніше - безкоштовний!

Собор святого Віта: найвідоміший собор міста, склепіння якого можна побачити з різних частин Праги, настільки він величний і мальовничий, справжня перлина готичного мистецтва. Його справді варто побачити! Безкоштовний вхід в передню частину кафедрального забору.

  • Безкоштовні музеї:

Є кілька музеїв у Празі, за вхід в які ви не заплатите ні цента і при цьому отримаєте масу задоволення:

Лапідаріум - філія Національного музею, в якому зберігаються скульптури великих чеських майстрів.

Музей моди в Празі з цілорічним безкоштовним входом. Він відкритий щодня з 11:00 до 18:00 (по неділях з 12:00). Закритий для відвідування тільки в кожного першого понеділка місяця.

Музей декоративного мистецтва з неймовірно пізнавальною і цікавою експозицією. Влаштовує годинник відкритих дверей щовівторка з 17:00 до 19:00.

  • Сувеніри і харчування

Ніколи нічого не купуйте в мінімаркетах у китайців! У них дуже дорого і вас можуть легко надурити. Краще спустіться у метро, там ви елементарно знайдете пляшку води лише за 20 крон, тоді, як у китайців вона коштуватиме 90 крон.

Прага особлива, вона має свій шарм. Це місто автентичне, його стіни зберегли дух століть.. Наполегливо рекомендую прогулятися середньовічним старим містом вночі, або на світанку - неймовірної сили енергетика!

Перетин кордону

З 11 червня 2017 року для українців відкриті кордони 30 країн ЄС та Шенгенської зони.

Країни з безвізовим режимом для України:

  1. Австрія
  2. Андорра
  3. Бельгія
  4. Угорщина
  5. Німеччина
  6. Греція
  7. Данія
  8. Ісландія
  9. Іспанія
  10. Італія
  11. Кіпр
  12. Латвія
  13. Литва
  14. Ліхтенштейн
  15. Люксембург
  16. Мальта
  17. Монако
  18. Нідерланди
  19. Норвегія
  20. Польща
  21. Португалія
  22. Сан-Марино
  23. Словаччина
  24. Словенія
  25. Фінляндія
  26. Франція
  27. Чехія
  28. Швейцарія
  29. Швеція
  30. Естонія

Поки студент - ДІЙ!

Міжнародні програми обміну

Молодість відкриває багато можливостей для розвитку, розширення своїх горизонтів - як розумових, так і географічних.

Якщо тобі є чим здивувати інших, якщо в тебе є нестримне бажання вивчати нове і ти можеш бути корисним та оригінальним, то не зволікай і подавай свою анкету на міжнародний проект!

ТОП 3 найкрутіших закордонних програм для студентів:

Global UGRAD 

Це програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та підтримується народом Сполучених Штатів Америки. Ця міжнародна освітня й культурна програма обміну підтримує талановитих іноземних студентів, надає можливість майбутнім лідерам навчатися у США з метою поглиблення знань та вивчення культури і традицій Сполучених Штатів Америки. Програма для студентів вищих навчальних закладів (Global UGRAD) спільно здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США, Посольством США в Україні та організацією World Learning. 

Erasmus+ 

Для України, яка не входить до складу Євросоюзу, з недавніх пір розроблена комплексна програма Еразмус Плюс, яка включає в себе можливості окремих програм академічної мобільності: для студентів, для випускників вузів, для викладачів і для молодіжних організацій. Тому спочатку потрібно визначитися, хто і навіщо хоче їхати в європейський університет. Якщо мова йде про студентів (бакалаврів, магістрів, аспірантів і докторантів), то програма кредитної (короткострокової) мобільності передбачає навчання на окремих курсах, які дають кредити (СFU, згідно Болонської системи), тривалість навчання від 3 до 12 місяців.

Ну і куди ж без Work and Trevel ?

Ця програма не є безкоштовною і потрапити туди може будь-то з володінням англійською мовою. Гроші, витрачені на програму відбиваються в декілька разів під час роботи в США. Щорічно тисячі студентів з усього світу вирушають на інший континент, щоб провести найкраще літо в своєму житті. Сьогодні програма Work and Travel USA дає можливість українським студентам в період літніх канікул працювати в американській компанії, проходячи стажування  в ній протягом 4 місяців, а після цього помандрувати по території США. Програма Work and Travel USA 2018 це не тільки робота для студентів Америці, це ще й практика англійської мови, і незабутні подорожі по США, Канаді та Мексиці, і безцінний досвід роботи в американських компаніях, і нові знайомства та враження. І це найкращий спосіб провести літні канікули!

Де знайти дешеві авіаквтки?

Ви відкладаєте подорож мрії на майбутнє, аби накопичити достатньо грошей на переліт? Вас лякають величезні черги на кордоні і ви не переносите тридцятигодинні переїзди автобусом, але літак також дороге задоволення? Як же ви помиляєтеся!

Отже, влаштуйтесь зручніше і записуйте. Вам знадобиться:

  •  Наплічник
  •  Мобільний телефон
  •  Пару сотень гривень на картці
  •  Принтер 

Перш за все вивчіть слово лоукостер. Ось декілька лоукост авіакомпаній, які літають з України: Wizzair, Ryanair, Air Arabia, UP, AegeanAir, AirBaltic.

Наступним кроком буде підписка на декілька якісних телеграм каналів, де розміщуються акції, знижки і розпродажі, які проводять авіакомпанії, ось декілька з таких каналів: Подорожуй дешево, Lowcost UA, FunTripTo, Чемодан.

Також, можна регулярно моніторити дешеві квитки на сайті Skyscanner.com.ua, але купувати квитки безпосередньо на сайті авіакомпанії.

Декілька порад:

  • Беріть базовий тариф лише з ручною поклажею.
  • Реєструйтесь на рейс самостійно і роздруковуйте квиток - в аеропорту це вийде дорожче, ніж сам квиток.
  • Не купуйте зворотній квиток разом із основним - купуйте окремо. Правило роздільної покупки квитків в ту і іншу сторону діє не завжди, але іноді трапляється, що забронювати два окремих сегмента вигідніше, ніж оформити переліт туди і назад одним квитком. Крім того, ви можете прилетіти в один аеропорт, а полетіти з іншого, якщо ціна при цьому нижче.
  • Купуйте квитки у вівторок у другій половині дня. Статистика минулих років говорить, що найчастіше приблизно о 3 годині дня у вівторок ціни на авіаквитки знижуються. До того ж велика частина авіакомпаній відкриває продажу в понеділок увечері. До другої половини дня конкурентна боротьба досягає максимуму, а ціни на квитки, відповідно, мінімуму.
  • Бронюйте заздалегідь.

На цьому бажаю вам успіху і щасливих перельотів!


Галопом по Європі

Якщо ж всі вищезазначені поради не для вас і ви не почуваєтесь достатньо впевненим у своїх силах, а подорожувати хочеться - ВИХІД Є!

Як альтернатива бюджетним мандрівкам є Автобусний тур. Цей вид туризму обійдеться вам в якихось 200 євро і повністю звільнить від турбот типу розробка маршруту бронювання квитів і готелів, планування культурної програми. За Вас все зробить тур оператор, єдине, що залишається - це насолоджуватися!

Проте, тут є свої плюси і мінуси. Почнемо з мінусів:

  • Довгі черги на кордонах. Часом, щоб перетнути кордон з країнами Євросоюзу доводиться стояти в черзі близько 6 годин. У той же час варто відзначити, що туристичні автобуси перевіряють менш ретельно, ніж рейсові.
  • Тривалі автобусні переїзди. Європою такі переїзди складають максимум 9 годин, тому що в країнах Евровоюзу після кожних 9 годин їзди автотранспорту потрібно ставати на відстій.
  • Нічні переїзди. Дуже часто туроператори включають як мінімум один нічний переїзд для зниження вартості туру. Проте, у тебе є можливість вибрати автобусний тур без нічних переїздів (на сайтах багатьох туроператорів існує навіть окремий розділ для таких турів).
  • Залежність від групи. Ви маєте триматися своєї групи, особливо це незручно, якщо в ній є літні люди - велика вірогідність того, що багато додаткових локацій ви не побачите бо вони будуть втомлені.
  • Оглядові екскурсії. За браком часу ви не встигаєте повністю насолодитися містом в якому ви зупиняєтеся. Все дуже швидко і величезна кількість інформації.
  • Факультативні платні екскурсії. Ви сподіваєтесь, що тур коштуватиме 50 євро, як вказано на рекламній брошурі? Справа в тому, що майже всі тур-агентства вимагають придбати як мінімум дві факультативні екскурсії вартість яких зазвичай від 15 до 35 євро. І це обов'язково.
Плюси автобусних турів безперечно привабливі:
  • Дешевизна. Навіть не маючи великих фінансових заощаджень, ти зможеш побачити багато країн, відвідати самі Цікаві місця популярних туристичних міст.
  • Раннє знайомство з країною. Ти починаєш знайомитися з країною, її природою, архітектурою та побутом місцевих жителів, відразу ж після перетину кордону. Вельми несподівано можеш побачити дивовижні місця, не позначені в туристичних гідів, проте зустрічаються на твоєму шляху.
  • Насичена екскурсійна програма. Це може бути і плюсом. Як правило автобусні тури пропонують не тільки оглядові екскурсії по центру міста, але і знайомство з усіма цікавими визначними пам'ятками, розташованими в радіусі 35 км від міста.
  • Незнання іноземної мови. Вам не потрібно буде контактувати з іноземцями.
  • Позачергове проходження. Туристичні групи не стоять в черзі в музеї, наприклад.

Отож, добре проаналізувавши усі плюси і мінуси автобусних турів ви можете для себе вирішити, чи варто саме вам обирати такий вид туризму. Але пам'ятайте, що інколи квиток в іншу країну можна вихопити за 1 євро ;)

Висновок

Отже, цикл статей структурований і логічний: Безвіз і як їм користуватися, Студентські програми обміну як шанс безкоштовно потрапити закордон, Секрети пошуку дешевих авіаквитків, Альтернативні автобусні тури і нарешті - усі поради, перевірені на власному досвіді.

Бажаю вам використати вищезазначені поради і на своєму досвіді.

Яскравих і насичених подорожей!

щиро ваша, Катерина

© 2018 Культурна організація | Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати