Зброя та все про неї
Зброя використовувалась у всьому світі з прадавніх часів. Спочатку вона використовувалась для полювання і виглядала досить примітивно. Але вже в середньовіччя зброю стали використовувати для нападу та оборони в сутичках різних груп людей, так як почалися збройні конфлікти між державами.
Холодна зброя
До холодної зброї можна віднести будь-яке знаряддя , для якого потребується сила м'язів. До цієї категорії зброї відносяться не тільки ножі, а й луки, арбалети, кастети, багнети та інші предмети, які придатні для тяжких пошкоджень або спричинення смерті. також холодна зброя повинна відповідати загальним техніко-криміналістичним вимогам.
Цими методичними рекомендаціями встановлюються такі загальні техніко-криміналістичні вимоги до холодної зброї.
Клинкова холодна зброя, комбінована холодна зброя з клинком (клинками):1. мінімальна довжина клинка - не менше як 90 мм. Довжина клинків визначається вимірюванням відстані від вістря до обмежувача або утику руків'я по прямій хорді (при отгибі обмежувача або утику в бік клинка довжина їх не враховується).
2. мінімальна товщина клинка - не менше як 2,6 мм. Вимірювання товщини клинка провадиться у найтовщому його місці.
3. Кут загострення леза у бойової зброї, ножів для виживання - не більше 40 град.; у ножів для тяжких робіт (різновид ножів мисливських загального призначення) - не більше 50 град. Решта клинкової зброї - не більше 30 град. Кут загострення вістря клинка (кут сходження кромки леза та лінії обуха (скоса обуха) - не більше як 70 град.; визначається величиною кута між умовними лініями, які проходять від вістря через точки, які знаходяться на відстані 10 мм на кромці леза і лінії обуха (скоса обуха).
4. Виступання обмежувача або утика хоча б з однієї сторони над держаком руків'я - не менше 5 мм.
5. Висота утику з однієї чи з двох сторін (сумарне) над держаком руків'я - не менше 5 мм.
6. Глибина підпальцевої виїмки, якщо вона на держаку одна, - не менше 5 мм.
7. Глибина підпальцевих виїмок, якщо їх на держаку декілька, - не менше 4 мм хоча б однієї.
8. Перебільшення у бочкоподібного чи клиноподібного держака максимального діаметра над діаметром в задній частині - не менше 8 мм.
9. Товщина виступаючої над держаком п'яти клинка, що слугує утиком, - не менше 5 мм, якщо п'ята не має в перерізі клиноподібної форми.
Для торгівлі звичайними ножами необхідно мати сертифікат якості. А холодною зброєю торгувати можна лише з відповідною ліцензією. Придбати холодну зброю абияк теж не можна.
Козацька зброя
Із зброї у вжитку козаки використовували : гармати , рушниці , пістолети , списи , шаблі , келепи , стріли , сагайдаки , якірці , кинджали , ножі , панцери .
Рушниці, або ж самопали , у козаків були найрізноманітніші. Більшість рушниць були з довгими стволами , оправлені сріблом з насічками й черню на ложах , стріляли завдяки покладеному на полицю порохові й припасованому до полиці й курка кременю.
Схоже виглядали й менші за розмірами , пістолети. Козаки називали їх пістолями ; кожен козак мав при собі чотири пістолети й носив два з них за поясом , а два у шкіряних кобурах. Слово кобура походить вів татарського слова "кубур" , що означає шкіряний чохол .
Зброя України
Перспективи розвитку стрілецької зброї в Україні
Україна володіє значним інтелектуальним і виробничим потенціалом. Продукція ВПК (військово-промислового комплексу) від ракето-носіїв (балістична ракета "Дніпро") і танків Т-84 до пістолетів визнається іноземними фахівцями однією з кращих у світі.
За останні роки було створено автомат "Сорока", який не має віддачі, пістолет-кулемет "Гоблін-1", який на відстані 50 м пробиває 4,5 мм броні. Відомий "Узі" просто не в змозі конкурувати з нашим "Гобліним".
Після "Гобліна" з'явився "Трансформер", який поєднав досягнення в характеристиках попередників і мав вже зовсім інший дизайн. Зразок у складеному вигляді являє собою "цеглину" розмірами приблизно 35 на 10 см і приводиться в бойову готовність рівно за 1 секунду.
В останніх зразках пістолетів-кулеметів втілено в життя ще одне досягнення: з одного ствола зброї можна зробити 10 000 пострілів. Це набагато переважає зарубіжні зразки.
В Україні створено декілька нових зразків пістолетів: КБ-С-1 (який вже встигли охрестити "Вієм"), "Гном" - службовий револьвер та ін.; Усі вони мають стволи, для яких 10 000 пострілів - не межа, і ємність магазинів 16-20 набоїв.
Види стрілецької зброї можна поділити за такими ознаками:
- призначення;
- ступінь автоматизації;
- калібр;
- бойові можливості.
Крім цього, іноді ще виділяють види стрілецької зброї за кількістю обслуги, за способом тримання під час стрільби, за конструкцією ствола, за характером джерела енергії для метання куль, за кількістю стволів .
Вогнепальна зброя
Вогнепа́льна збро́я - зброя, в якій для викидання снаряду (міни, кулі) з каналу ствола використовується сила тиску газів, що утворюються при згорянні метальної вибухової речовини (пороху) або спеціальних горючих сумішей. Поєднує в собі засоби безпосереднього ураження (снаряд, міна, куля) і засоби метання їх до цілі (гармата, міномет, кулемет, гвинтівка, пістолет тощо). Сучасна вогнепальна зброя підрозділяється на артилерійську та стрілецьку зброю і гранатомети.
Виникнення і розвиток вогнепальної зброї розпочалися із винаходом пороху у Китаї.
Першу зброю із застосуванням пороху вигадали китайці ще в VI ст, вона називалась хо-пао. Хо-пао мало кулясту форму й виглядало схожим на сучасну гранату. Щоб використати древньо-китайську зброю досить було підпалити кулю і метнути її або з катапульти або з рук. Для виготовлення хо-пао сірку, селітру, дерев'яні волокна, олію і миш'як згортали в багато шарів грубого паперу і обмазували смолою.
В Європу порох прийшов з Китаю через мусульманський світ у 13 столітті. Його відкриття приписують також різним людям, таким як англієць Роджер Бекон (1214-1292), німецький філософ Альберт Великий (1193-1280) і чернець Бертольд Шварц.
Гармати
Гарма́та - тип артилерійської зброї, що відрізняється від інших представників ствольної артилерії, таких як гаубиця або мортира, більшим подовженням ствола, більшою початковою швидкістю снаряда, але меншим максимальним кутом піднесення. Умовною межею між гаубичним і гарматним стволом вважається його довжина. За сучасною класификацією, при довжині ствола менше 25 калібрів зброя класифікується як гаубиця, при більшій - як гармата. Класифікація гладкоствольної артилерії у XVII-XIX ст. була дещо інша: існували гармати з довжиною ствола 18-22 калібрів, гаубиці ж були ще коротшими (5-6 калібрів).
Перші гармати з'явилися у ХІІ столітті у Китаї та являли собою вдосконаленням та подальшою розробкою так званого вогневого списа, вогнепальної зброї для ураження живої сили супротивника з невеликих відстаней, зробленої із паперової або бамбукової трубки з чорним порохом(інша назва димний порох), що вистрілювала спис-снаряд. На певному етапі розвитку списи-снаряди були замінені невеликими шматками брухту, порцеляновими уламками або камінням . Згодом папір та бамбук замінено металом для виготовлення ствола. Найдавніше зображення гармати датується 1128 роком. Це одна із скульптур у Печерах Дацзу .
Найперший опис гармати на теренах Європи датується 1322 роком, але цей артифакт був втрачений ще у ХІХ столітті. Найдавніше зображення гармати міститься у манускрипті Вальтера де Мілемета та датоване 1326 роком.
Висновок
Отдже Збро́я - сукупність технічних пристроїв та засобів, що застосовується для ураження живої сили противника. Зброя може слугувати як засобом для нападу так і для самооборони. Тому з нею треба поводитись обачно .